Is it expensive?

We believe meat that costs a few dollars per pound actually costs far more than that… in environmental destruction, the animal’s lack of well-being, and long-term human health. Our prices are honest and offer great value relative to all-natural grocery stores. Our Full Share includes items that would range from $8 to $35+/lb, and we try to provide a balanced delivery each month to ensure everyone receives some high-value items. We are also offering a very different product from what you see in a grocery store. Our animals are raised on pastures in New England and New York, moved regularly, never fed antibiotics, and have plenty of space to enjoy their lives. They are raised by humans, not machines, on farms that are slowly rebuilding New England’s agricultural heritage. And you can taste the difference!